Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Sağlık Hizmetlerinizi Dijitalleştirmeniz İçin 6 Sebep

Her şeyin teknolojiye bağlı olduğu bu zamanlarda her geçen gün daha fazla doktor ve uzman dijitalleşme trendini takip ediyor ve uygulamalarını dijital süreçlere geçiş yaptırıyor. Siz de hala pek çok şeyi manuel olarak gerçekleştirip ve uygulamalarınızı dijitalleştirmek mi istiyorsunuz? Size dijitalleşmeniz için 6 sebep:

Dijital Süreçler Maliyeti Düşürür, Zaman Kazandırır!

Tıbbi süreçlerin dijitalleşmesi sizin ve personellerinizin işlerini kolaylaştırır. Tüm dijital süreçler anolog süreçlerden çok daha hızlı bir yöntemle halledebildiğinden değerli zamanınızı başka işler için kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursam telefonla randevu alma süreci ortalama 10 dakika kadar sürmekteyken online takvim aracılığıyla bu süre yaklaşık 1 dakikaya düşebilir. Bu tip küçük değişiklikler ve dijital uygulamalar aynı zamanda günlük süreçlerinizin verimliliğini de arttırır. Uzun vadede maliyetten tasarruf edersiniz ve daha az yorucu bir iş günü geçirirsiniz.
Randevu yönetiminizi dok-tor ile randevu takviminizi oluşturun. Muayenehanenize gelen çağrıları azaltın, yeni ve mevcut hastalarla iletişiminizi kolaylaştırın.

Hastalarınız/Danışanlarınız da Dijitalleşiyor

Çoğu kişi için teknoloji hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Özellikle pandemi sürecinden sonra dijitalleşme sağlık alanında da oldukça hızlandı. Bazı rutin kontrollerden, randevu alımına kadar çoğu şeyi dijital ortamlarda araştırarak işi bitirmek mümkün. 
Hastalarınız/Danışanlarınız da bunun farkında ve çoğu hasta/danışan artık sağlık hayatını dijital uygulamalarla entegre etti. Docplanner tarafından yapılan araştırmaya göre, tüm hastaların %85’i doktorların web sitelerini araştırıyor. %78’i doktor randevularını çevrimiçi destek alarak ayarlamak istiyorlar. En büyük avantajlar, mesai saatleri dışında randevu alma imkanı yaratmaktır.

Tıbbi Uygulamanızın Dijitalleştirilmesi Rekabet Gücünüzü Artırır

Bir uygulamanın rekabet gücü, dijital uygulama ile ölçülebilir. Bugün, doğru doktoru ararken, hastalar karmaşık olmayan randevu rezervasyonu ve sanal tedavi seçeneği sunan muayenehaneyi tercih etmektedir. Ayrıca olumlu referanslar da bu konuda oldukça büyük role sahip.
Online ulaşılabilirlik ve hastalarınıza/danışanlarınıza sağladığınız kolaylıkla sizi tercih etme sırasında üste çıkarır. Siz de dok-tor potansiyelini kullanın ve size sağlayacağı faydalardan yararlanın.

Online Görüşmeler Daha Hızlı ve Güvenli

Covid-19 pandemisinden bu yana temassız teslimat karşılanması zorunlu talep haline gelmiştir. Doktor muayenehaneleri, online randevu ve sanal doktor randevuları ile bekleme sürelerini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda enfeksiyon riskini de azaltıyor. Hastalar/Danışanlar ayrıca bakım sonrası randevular veya bulguların fikir alışverişi gibi kısa tedavi durumlarında online görüşmeler popüler olarak kullanılıyor.

Dijitalleştirme, Kaynaklarınızı En İyi Şekilde Kullanmanızı Sağlar

Covid-19 pandemisi, online randevular gibi dijital hizmetlerin kullanımıyla tıbbi hizmetler için hızla artan bir talebe yol açtı. Pandeminin ilk birkaç ayında, eskisine göre yaklaşık on kat fazla video görüşmesi yapıldı.
Dijital uygulamalarla aşı yönetimi de iyileştirildi. 2021’in sonunda, Dok-tor rezervasyon yazılımı aracılığıyla oldukça fazla talep aşı randevusu işlendi.

Dijital Bir Uygulama Karlılığınızı ve Sürdürülebilirliğinizi Artırır

Dijital çözümler ile adım adım daha sürdürülebilir ve dolasıyla daha ekonomik olabilirsiniz. Hastalarınıza/Danışanlarınıza bir not vermek yerine örneğin e-posta veya sms yoluyla doktor randevularını hatırlatın. Bu sadece kağıt tasarrufu sağlamakla kalmaz, randevularını doğrudan online takvimlerine girebilecekleri için unutmalarının da önüne geçer ve siz de kapasitenizi mümkün olan en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

 

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.