Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Online Pazarlamaya Girişte İhtiyaç Duyacağınız 8 Önemli Terim

Günümüzde online pazarlama, her alandaki profesyoneller için çok önemlidir. Tabi ki bunların en başında gelenlerden biri doktorlardır.
Günümüzde herkes bir doktora ihtiyaç duyduğunda ilk olarak o kişiyi sosyal medya ve internet üzerinden arıyor. Tıp alanındaki araştırmalara göre, hastaların %72'si doktora danışmadan önce çevrimiçi aramalar yapıyor. Bu, bize çevrimiçi görünürlüğün önemi ve buna yönelik yapılabilecek pazarlama çalışmaları hakkında ki önemin gözden kaçırılmayacak kadar yüksek bir oran olduğunu göstermektedir.
Dijital pazarlama veya çevrimiçi görünürlük gibi alanlarda uzmanlaşmak çok da kolay değildir, ancak bu gözünüzü korkutmasın. Son zamanlarda her gün yeni bir kavram veya konseptle karşılaşıyoruz, eğer yoğun bir iş temponuz var ise bunlarla ilgilenmek neredeyse imkansız olabiliyor. Bu noktada sizler için bahsettiğimiz kampanyaları kullanarak online görünürlüğünüzü artırmanın yanı sıra; müşterilerinize cevap verebilen, randevularınızı oluşturabilen ve zamandan tasarruf sağlayan sistemimizi görmek ister misiniz?
İşte burada, ihtiyacınız olabilecek dijital pazarlama terimlerinden sizin için bahsedelim:

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama çok geniş bir kavramdır, online pazarlama da her terimi bilmek neredeyse imkansızdır. Online ortamda ilerleyen her ürün ve hizmet pazarlama dijital pazarlamadır diyebiliriz.

Marka Konumlandırması 

Marka konumlandırması sizi rakiplerinizin arasından sıyrılıp öne çıkarmak için oldukça önemli bir online pazarlama işlemidir. Markanız ne kadar güvenilir ve erişimi rahat ise müşterilerinizin size bağlanması bir o kadar kolaydır. Marka konumlandırması ses, görsel dizayn ve sosyal medya yönetimi gibi birçok farklı şeyi kapsamaktadır.

Marka Bilinirliği  

Bir marka sahibi için en önemli şeylerden birisidir marka bilinirliği. Online pazarlama sayesinde marka bilinirliğiniz üst seviyeye çıkacak ve müşterilerinizin ürünlerinizi veya hizmetini görünce size tanıyıp, kalitenize güveneceğinden dolayı sürekli müşteri olma yolunda ilerlemesine sebep olacaktır.

Gelir Performans Yönetimi 

Gelir performans yönetimi, kârınızı en üst seviyeye çıkarmak, giderleri azaltmak ve markanın büyümesi için gerekli işlevlerin uyumlu bir şekilde ilerlemesidir.

Inbound Marketing 

Inbound marketing, mesajınızı herkese tek tek iletmek yerine ihtiyaca yönelik hedef kitleyi ürün ve hizmetinizi çekmek için kullanılmaktadır. Genel olarak SEO veya blog yazılarınız ile web sitenizi arama motorlarında en üst seviyelere çıkararak sizin ürününüze veya hizmetinize ihtiyaç duyan kitleye ulaştırdığı online pazarlama terimidir.

İdeal Müşteri Profili 

İdeal müşteri profili, ürününüzden, hizmetinizden en fazla ihtiyaç duyan müşteridir. Bu kişiler veya kurumsal firmalar tipik olarak en hızlı ve en başarılı satış geri dönüşlerine, en yüksek elde tutma oranlarına ve marka için en fazla sayıda popülerlik verme eğilimindedirler.

Hesap Tabanlı Pazarlama  

Hesap tabanlı pazarlama (ABM), rutinleşmiş pazarlama tasarımına yeni bir boyut kazandıran tasarımdır. Hesap tabanlı pazarlama, alıcı kişilikleri geliştirmek için geniş bir ağ oluşturmak yerine, ideal müşteri profiline (ICP) göre hedef kişileri hizmetinize yönlendirme yöntemidir. Bu pazarlama türü, hedef kişilere özel mesajlar göndermekle ilgilidir.

Conversational Marketing / Konuşma Pazarlaması H2

Herkesin zamanı önemlidir ki müşterilerinizin de öyle. Müşterilerle gerçek zamanlı konuşma ve ikna gücüyle pazarlamak, satış yapmanın en kolay ve hızlı yoludur.
Sohbet botları bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Aynı zamanda en çok tercih edilen kanaldır. Bir alternatif olarak ise gerçek zamanlı etkileşimlere izin veren sosyal medya platformları ile müşterilerinizle oldukça kuvvetli bir iletişim kurabilirsiniz.

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.