Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Hekimler Uzmanların İnternetteki Varlıklarını Güçlendirmenin Temel Yolları

Sağlık hizmetleri dünyasında, güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmak önemlidir. Günümüzde yeni hastalar ve müşterilerle iletişim kurmak, çevrimiçi varlığınızı birçok alanda optimize etmenize bağlıdır. Bu konuda bilmeniz gerekenleri aşağıda derledik:
Sağlık sektöründeki çoğu profesyonelin, yeni insanlarla iletişim kurmak ve mevcut hastalarla/müşterilerle teması sürdürmek söz konusu olduğunda iyi bir internet varlığının önemini anladığını belirtmek önemlidir. İnternet ve özellikle aramalar, hastaların/müşterilerin tedaviye erişim şeklini değiştirmiş, sağlık hizmeti tüketicilerinin kendi araştırmalarını yapmalarına ve tedavi seçenekleri hakkında kendi kararlarını vermelerine olanak sağlamıştır.
Sonuç olarak, birçok hekim/uzman çevrimiçi varlıklarını oluşturmaya ve tüketici odaklı gelişmelerden yararlanmaya çalışıyor, ancak rekabetin giderek arttığı sağlık sektöründe, sadece bir web sitesine ve birkaç reklam aracına sahip olmanın bu çevrimiçi varlığa fazla bir şey katmadığını kabul etmek önemlidir. İşte dijital pazarlama çalışmalarınızı optimize etmenin ve bir adım önde olmanın temel yolları:


1. Tarafsız platformlara ve hastaların yorumlarına önem verin

Çevrimiçi varlığınız hakkında daha fazla olumlu yorum almak istiyorsanız, işe tarafsız sağlık platformlarında bir profil oluşturarak başlamalısınız. Bu siteler "freemium" hizmetler sunar, bu nedenle çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak ve çevrimiçi harcadığınız zamandan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için harika bir yol olabilirler.
Ayrıca, sizden iyi tıbbi bakım almış tüketicileri deneyimlerini diğer insanlarla paylaşmaya teşvik etmek, yalnızca çevrimiçi markanızı geliştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hakkınızda ortaya çıkabilecek olumsuz yorumları en aza indirmeye de yardımcı olur.


2. Online sitenizi mobile uyumlu hale getirin


Bugün Türkiye'deki yetişkin internet kullanıcılarının yaklaşık %72'si akıllı telefon kullanmakta ve bu kişilerin %66,2'si sağlıkla ilgili bilgilere erişmek için akıllı telefonlarını kullanmaktadır. Bu trendlere yanıt olarak Google, 2015 yılının başlarında arama motoru algoritmasını mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerine öncelik verecek şekilde güncelledi. O zamandan bu yana, Google'ın organik arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmek isteyen her hekim/uzman, web sitesinin mobil uyumlu olduğundan da emin olmalıdır. Mevcut web sitenizin uygun olup olmadığını öğrenmek için ilgili web sitesinin bağlantısını Google'ın kullanımı kolay Mobil Uyumluluk Testi uygulamasına yapıştırabilirsiniz.
Google, henüz mobil cihazlar (tabletler gibi) için optimize edilmemiş web siteleri için de bir Mobil Uyumluluk Testi oluşturmuştur. Web sitenizde henüz bu testi yapmadıysanız, hemen yapmanızı öneririz.


3. İçerik üretin


Çevrimiçi varlık, hekimlerin markalarını güçlendirmelerinin önemli bir yoludur ve bunu yapmanın en iyi yolu da sürekli olarak içerik oluşturmaktır. İşte dijitalleşme öncesi dünyadan günümüze aktarılan bazı ipuçları:
Bir şeyden çok fazla varsa, onu bulmak çok daha kolaydır. Tutarlı içerik üretimi yalnızca daha fazla çevrimiçi alan kaplamak için değil, aynı zamanda markanıza olan güveni güçlendirmek ve kendinizi bir akıl hocası olarak konumlandırmak için de harika bir yoldur. Hedef kitlenizle bağlantı kuran ve uzmanlık alanlarınızı belirten makaleler yazın. Anahtar kelime araştırması yoluyla uygun başlıklar oluşturarak ve web sitenizdeki diğer sayfalara ve blog yazılarına bağlantı vererek içeriğinizin SEO değerini artırın. Tüm bunlara ek olarak içeriğinizi çeşitli bağlantılar ve renkli butonlar ve pop up' larla doldurmayın.

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.