Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Hasta ve Danışanların Mesai Saatleri Dışında Randevu Alabilmelerinin Önemi

Bu kanallar, hastaların ve müşterilerin randevu almasını yalnızca sizden daha kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda işinizi daha verimli hale getirir. Hastalar ve müşteriler 7/24 randevu programı, son dakika randevu boşluklarını doldurması daha kolay, daha az randevu iptali ve devamsızlık ve daha öngörülebilir bir gün güvenine sahipler. İhtiyaç duyduğunuz zamanı uzmanlık alanınızda telefon randevusu almak için mi harcıyorsunuz, yoksa telefon randevusu almak asistanınız veya sekreteriniz için zaman alıcı bir iş mi? Tek bir rezervasyon için birden fazla arama yapmanıza rağmen çakışan rezervasyonlar mı yaşıyorsunuz, yoksa iptal edilen rezervasyonlar nedeniyle kısa boşlukları doldurmakta zorlanıyor musunuz Sorunun çözümü hasta ve müşterilerin mesai saatleri dışında rezervasyon yaptırabilecekleri bir kanal. Hastalar ve müşteriler için 7/24 hizmet veren bir rezervasyon kanalına sahip olmak yalnızca güven oluşturmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda değişen alışkanlıklara ve taleplere ayak uydurmak için de gereklidir.


Y kuşağının hasta/danışan davranışları teknoloji odaklı


Bu nesildeki insanların yaklaşık yarısı, bir doktora veya uzmana gitmeden önce semptomları ve tedavileri çevrimiçi olarak araştırıyor. Ayrıca doktorların ve uzmanların yorumları da bu nesiller için çok daha önemli. Tüm bu araştırmalar sonucunda tercih edecekleri doktor veya uzmanı belirlemek, seçtikleri doktor veya uzmanın yakın gelecekte müsait olup olmadığını görmek ve diledikleri zaman randevu almak isterler. Bu nesil hasta ve danışanlar için 7/24 araştırma ve randevu kanalı bir seçenek değil, bir gerekliliktir. Genç nesillere ek olarak, diğer hasta ve danışan davranışları da gün geçtikçe daha teknoloji odaklı ve mobil hale geliyor. Bir sağlık hizmeti yayını olan Becker's Hospital Review tarafından yapılan bir araştırma, 2017'de 2 milyon randevu gününden, hastalar ve müşteriler tarafından çevrimiçi olarak yapılan randevuların %39'unun 40 yaş üstü kişilere ait olduğunu ortaya koydu. Başka bir deyişle, çevrimiçi flört kanalları, hastalar ve müşteriler için giderek daha önemli hale geliyor.


Değişen hasta/danışan davranışlarına ayak uydurarak iş veriminizi maksimum hale getirin


Çağrı merkezi desteği, hastaların/müşterilerin mesai saatleri dışında sizinle iletişime geçmesini sağlar ve sizinle veya asistanınızla doğrudan iletişim kurmadan önce bir filtre görevi görerek iş verimliliğini artırır ve hastaların ve müşterilerin mesai saatleri dışında randevu almalarını sağlar. Dok-tor.com verileri %56 olduğunu gösteriyor Hastalardan ve müşterilerden gelen mesai dışı aramaların yüzdesi randevu talepleridir. Ek olarak, Becker's Hospital Review araştırmasına göre, hastalar ve müşterilerin mümkün olan en kısa sürede alınabilecek randevuları seçme olasılığı daha yüksektir. Bu, son dakika iptalleri ve diğer sebeplerden kaynaklanan boşlukları doldurmak için önemlidir. Benzer şekilde, araştırmalar, hastaların/müşterilerin, diğerlerine göre kendi yaptıkları randevuları iptal etme veya kaçırma olasılıklarının daha düşük olduğunu göstermiştir. "Bir sonraki randevunuz ne zaman? Ofis nerede?" gibi sorular zaman kaybına neden olur ve iş verimini düşürür. Mükerrer randevuları, son dakika iptallerini ve gelen hasta/müşteri sayısını en aza indiren çağrı merkezi desteğimiz ile zamandan tasarruf edin.


Hasta ve danışanlarınıza randevu oluşturabilmeleri için çağrı merkezi kanalını sunmak


Hasta ve danışan davranışlarıyla ilgili araştırmalar, hastaların çevrimiçi randevu almaya giderek daha fazla eğilimli olduklarını gösteriyor, ancak bu tür bir randevu programı hala herkes için uygun değil. Bölümün hastaları ve müşterileri telefonla randevu almak, bilgi almak ve randevuları onaylamak istiyor veya şahsen başka bir kişiyle iletişime geçerek. Dok-tor.com’ a göre tüm rezervasyon planlama kanallarında çağrı merkezi rezervasyon talep oranı %11'dir. 55 yaş üstü hasta/danışan tüm hasta/danışanların %38'ini oluşturmakta ve bu yöntemi tercih etmektedir. Hasta ve müşteri randevularının ayarlanması hakkında daha fazla bilgi için, Hasta ve Hasta Randevularına Yolculuk adlı e-kitabımıza bakın. Hastaların ve müşterilerin randevu alabildiği ve 7/24 telefonda konuşacak birini bulabileceği bir kanala sahip olmak doktorlar ve profesyoneller için zorlayıcı olabilir. Mesai saatleri içinde bile telefonla sorgulama, randevu ve teyit talepleri hem sağlık çalışanlarının hem de asistanlarının zamanının büyük bir bölümünü kaplamaktadır ve bu mesai dışı aramaların birçoğuna cevap verilmeme olasılığı yüksektir. Bu nedenle çağrı merkezi doktorlar ve uzmanlar için destek. Bilgi veya rezervasyon onayları gibi konularla zamanın kesintiye uğramamasını sağlarken aynı zamanda telefonla iletişim kurmak isteyen hasta ve danışanların tıp uzmanlarına ulaşmaları için kanallar oluşturur.


Neden hasta ve danışanlarınıza 7/24 randevu şansı tanımanız gerekiyor


Hastaların ve müşterilerin değişen davranışlarını ve tercihlerini inceledikten sonra, birden çok kanalda 7/24 rezervasyon sağlamanın faydalarını özetliyoruz. Gün içinde oluşabilecek çağrı yoğunluklarını ortadan kaldırarak profesyonelliğe odaklanın. Randevu alan tüm hastaların/müşterilerin %56'sını oluşturan, mesai saatleri dışında randevu almak isteyenlere olanak tanır. Hasta ve müşteri alışkanlıkları değiştikçe randevu taleplerini hastaların tercih ettiği zamanda ve şekilde yerine getirerek çağın ihtiyaçlarına ayak uydurabilirsiniz. İlk görüşmede muhatap bulma konusunda hasta ve müşteri güvenini artırarak hasta/müşteri deneyimini geliştirin. Kaçırılan son tarihler: B. Son dakika iptal edilen randevuların doldurulması daha kolaydır. Yanlış notlardan, temassızlık nedeniyle birdenbire ortaya çıkan hastalardan/müşterilerden doğabilecek yoğunluk ve zamanlama çatışmalarından kaçının. Araştırmalar, hastaların/müşterilerin kendi seçtikleri randevuları iptal etme veya kaçırma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. Bu şekilde gününüz daha öngörülebilir olacaktır. Tüm bu bilgi ve sebeplerden dolayı doktorların ve profesyonellerin hastalarına ve müşterilerine 7/24 randevu kanalı sağlamaları zorunlu görünmektedir. Dok-tor.com Profesyonel Üyeliği, çağrı merkezi desteği ile hasta/danışanlarınızın ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşabilecekleri ve telefonla randevu alabilecekleri bir kanal oluşturmanızı sağlar. Ayrıca profilinize eklediğimiz takvim özelliği ile her zaman müsaitlik durumunu kontrol edebilir ve hasta/müşterilerinizin rezervasyon yapmasına izin verebilirsiniz.

 

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.