Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Etkili Bir Randevu Yazılımının Sahip Olması Gereken En Önemli Özellikler

Etkili Bir Randevu Yazılımının Sahip Olması Gereken En Önemli Özellikler

Randevu yazılımı, ana amacı olarak hayatınızı kolaylaştırmaya odaklanır.  Randevu yazılımı ile bir kullanıcı ilişkisi kurdunuz. Bu ilişki çok zaman alıyorsa veya sadık bir kullanıcı olarak size herhangi bir fayda sağlamıyorsa, kullanıcılarınızla olan ilişkiniz uzun sürmez. Bunlar göz önüne alındığında hekim/uzman randevu yazılımlarını etkili kılan en önemli üç özellik nedir? Bu özellikleri özetledik:

Hatırlatıcılar sayesinde sürprizlere yer yok

Hekimler/uzmanlar olarak günleriniz yoğun geçiyor. Bu yoğunluk içerisinde, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, uzmanlık alanı dışındaki iş yükünün sizi düşündürmesi veya meşgul etmesi sorun yaratmaktadır.
Örneğin randevusunu unutan ya da gelmemeye karar verip size haber vermeyen bir hasta/müşteri tüm günlük planınızı bozabilir. Çakışan iki randevu ve bu randevulara sizin ya da asistanınızın yaptığı bir hata ya da iletişimsizlik sonucu gelen hastalar/müşteriler hem bekleme salonunuzda sorun yaratabilir hem de hasta/müşteri memnuniyeti açısından eksi puan almanıza neden olabilir.
Tüm bu sorunları kötü sürprizler olarak nitelendirirsek; bir randevu yazılımı her şeyden önce bu sorunla mücadele etmeli ve önlemelidir. Bunu yapmanın en etkili yolu ise randevu yazılımına entegre çalışan hatırlatıcılara sahip olmaktır. Randevu oluşturulduğu andan itibaren karşı tarafa gönderilen bir onay mesajı ile başlayan ve randevu gerçekleşene kadar iletişimi devam ettiren bir hatırlatma sistemi bu tür kötü sürprizlerle karşılaşmanızı engelleyecek ve olası sorunlar hakkında size erken uyarı sistemi hizmeti sunacaktır.

Erişilebilir ve kullanılabilir olmalı

Günümüzde hekimlerin ve uzmanların interneti mobil cihazlarından kullanmaları alışılmadık bir durum değil. Bu son yıllarda giderek artan bir trend, zira internetteki toplam trafiğin %80'i mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Sizin de onlardan biri olabileceğinizi düşünmek mantıksız değil. Bu nedenle etkili bir randevu yazılımı aynı zamanda mobil uyumlu olmalıdır.
Mobil cihazınız üzerinden hem randevu yazılımınıza hem de size sağladığı tüm hizmetlere erişebilmeli, hatta mümkünse bu yazılım sizin için bir uygulama oluşturmuş olmalı ve tek bir tıklama ile randevu takviminizi istediğiniz zaman görüntüleyebilmelisiniz. Tüm bu hız ve kolay erişim üretkenliğinizi artıracak ve etkili bir randevu yazılımının gücünü hissetmenizi sağlayacaktır.

Entegrasyon seçenekleri ve çağrı merkezi desteği olmalı

Çevrimiçi varlığınızın başarısını etkileyebilecek pek çok faktör vardır. Bunlardan biri de kullandığınız randevu yazılımıdır. Randevu yazılımınız ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip değilse, %100 etkinlik elde etmeniz zor olacaktır. 
Etkili bir çevrimiçi randevu yazılımının sahip olması gereken en önemli özellikler şunlardır:
Diğer platformlarla entegrasyon müşterilerin ilk etapta bir çevrimiçi randevu yazılımı kullanmayı tercih etmelerinin ana nedenlerinden biridir. Randevularını diğer platformlarla kolayca entegre edebilirlerse, çevrimiçi varlıklarından en iyi şekilde yararlanabilecek ve kendilerinden randevu almak ve profesyonel bir imaj yansıtmak isteyen kişilerin işini kolaylaştırabileceklerdir.
Çağrı merkezi ile entegrasyon müşteriler kliniğinizden randevu almak istediklerinde, genellikle Google Takvim veya Outlook gibi çevrimiçi bir platform üzerinden rezervasyon yapmak yerine aramayı tercih ederler. Bu, çağrı merkezi süreçlerinizi destekleyebilecek, hastaların/müşterilerin Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformlarında herhangi bir bağlantı bırakmadan doğrudan web sitenizden veya mobil uygulamanızdan randevu almalarına olanak tanıyan bir randevu yazılımına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir; bu da onları başlangıçta geldikleri sayfanızdan uzaklaştırabilir!
Her platformda randevu takvimi veya rezervasyon seçeneği oldukça önemlidir. Çevrimiçi varlığınız çok değerlidir.

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.