Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
En İyi Sağlık Web Sitesi Tasarımı Trendleri

Hastalarınız, gezinmesi kolay ve iyi görünen kaliteli bir sağlık web sitesine sahip olmanızı bekler. Ek olarak, web siteniz sağlık tesisinizle ilgili sahip oldukları ilk izlenim olduğundan, estetik oluşturmak ve güvenilirlik ve profesyonellik imajı sunmak önemlidir.

Araştırmalar, sağlık web sitenizin kullanıcı arayüzünü (UI) iyileştirmenin 15 kata kadar yükselttiğini ve kaliteli bir kullanıcı deneyiminin (UX) ise 30 kata kadar yükseltebileceğini gösteriyor.

Kaliteli bir kullanıcı deneyimi yalnızca dönüşümleri ve etkileşimi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda Google'da daha üst sıralarda yer almanıza da yardımcı olacaktır. Google, 2021'de büyük bir kullanıcı deneyimi güncellemesi yayınladı.

Dolayısıyla 2022 yılında hasta sayısını ve kalitesini artırmak istiyorsanız kaliteli web sitesi tasarımına yatırım yapmanız şarttır. Web tasarımcılarının neredeyse tamamı, müşterilerinin web sitelerini en az üç ayda bir günceller. Bu nedenle rekabete ayak uydurabilmek için modern bir tasarıma sahip olmak şarttır.

Sizi 2022'de başarıya hazırlayabilecek en son sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendlerinin bir listesini bir araya getirdik. Sağlık hizmetleri pazarının performansını nasıl daha da iyileştireceğinizi, dönüşüm oranlarını nasıl artıracağınızı ve bir endüstri lideri olmayı öğrenmek için bu sağlık web sitesi tasarım trendlerini kullanmanız gerekmektedir.

1.Minimalizm

Bir sağlık şirketi olarak potansiyel hastalar için temiz ve düzenli bir imaj oluşturmak çok önemlidir. Bu nedenle, minimalizm kesinlikle moda oldu.

Minimalizm ayrıca web sitelerinin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur, bu da kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve etkileşimi artıracaktır. Araştırmalar, 2 saniyede açılan bir web sitesinin ortalama hemen çıkma oranının %9, 5 saniyede yüklenen bir web sitesinin ortalama hemen çıkma oranının %40 olduğunu gösteriyor.

Minimalizm aynı zamanda daha az dikkat dağıtıcıdır. Dikkat dağıtıcı unsurları azaltarak, hastaların harekete geçirici mesajınıza odaklanmasını sağlayabilir ve dönüşümleri artırabilirsiniz.

2. Rahat Renkler

Son yıllar için bir başka sağlık web sitesi tasarım trendi, rahat bir renk paletinin kullanılmasıdır. Sağlık web sitesi tasarımınızda renkleri, hastalarınızın marka kişiliğinizi nasıl algıladıklarını doğrudan etkiler, bu nedenle renk seçimlerinizi dikkatlice analiz etmeniz önemlidir.

Örneğin beyaz, güvenliği ve profesyonelliği çağrıştırır. Öncelikli hedefiniz hastaları markanızla güvende hissettirmek olduğu için, birçok kaliteli sağlık web sitesinin beyaz boşluklar kullanılarak tasarlandığını göreceksiniz.

Fakat kullanabileceğiniz diğer göz yormayan renkler arasında mavi ve yeşilin daha açık tonları bulunur. Mavinin sakinliği, dinginliği ve dinginliği çağrıştırmasıyla bilinirken, yeşil pozitif büyüme, heyecan ve güvenlik duygularını çağrıştırır (belki de doğayla olan ilişkisinden dolayı).

Bu nedenle, sitenizde rahat renkler kullanın ve en cesur renkleri yerleştirin. Daha açık tonlar kullanmak renklerin sakinleştirici etkisini artıracağından her türlü gölgede açık veya koyu renklerden kaçının.

3. Cesur ve Net Tipografi

Son yıllarda büyümeye devam edecek bir diğer tasarım trendi ise cesur tipografi. Web siteniz, insanların işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için vardır, ancak tipografiniz çok hafif veya okunması zorsa, kullanıcılarınızı hayal kırıklığına uğratır ve siteden çıkma oranlarını artırır.

Paragraflarınız bilgisayarınızdan yaklaşık iki metre uzakta okunabilecek kadar büyük olmalı ve birkaç satırdan uzun olmamalıdır.

Yeni bir yazı tipi olmasa da, profesyonelliği gösteren güvenli ve temiz bir yazı tipi olduğu için sağlık hizmetleri web sitelerinde daha fazla Sans Serif yazı tipi görmeye devam edeceğiz. Son olarak, üçten fazla farklı yazı tipi kullanmaktan kaçının çünkü çok fazla yazı tipi okuyucunun kafasını karıştırır ve sitenin estetiğini bozar.

4. Akıllı İçerik Yükleme

Son yıllarda kullanılma oranı çoğalan ve her kaliteli sağlık web sitesini kullanması gereken tasarım trendidir akıllı içerik yükleme. Tüm sayfayı aynı anda yüklemeye zorlayan ve sayfa hızını düşürüp olumsuz etkileyen hızlı yüklemenin aksine, yavaş yükleme yalnızca kullanıcının o anda görüntülemekte olduğu içeriği yükler.

Bu nedenle, yavaş yükleme sonunda sayfa hızını artıracak ve bu da SEO'nuza yardımcı olabilir ve hemen çıkma oranını azaltabilir. Geç yükleme genellikle çok miktarda resim, video veya diğer medya içeren sayfalarda kullanılmaktadır.

5. İnsan Öğeleri Ekleyin

Koronavirüs pandemisi, insanların yabancılaşma ve yalnızlık duygularını da artırdı. Bir sağlık web sitesi tasarımcısı olarak amacımız, web'i her zamankinden daha insancıl hale getirmek. Web sitenizi daha insancıl hale getirmenin en kolay yollarından biri, ana sayfaya hastaların veya sağlık profesyonellerinin gerçek fotoğraflarına yer vermektir. Aslında araştırmalar, insanların yüz fotoğraflarının etkileşimi önemli ölçüde artırabildiğini gösteriyor. Ancak, orijinal resim stok fotoğraftan daha fazla dönüşüm aldığından, personelin veya hastanın gerçek fotoğraflarını (adlarıyla birlikte) kullanmak daha önemlidir.

6.Amaca Yönelik Mikro Etkileşimler

Mikro etkileşimler, 2022 için harika bir tasarım trendidir. Ziyaretçilerinizle etkileşim kurmanın ve internet sitenize fazladan bir profesyonellik düzeyi eklemenin mükemmel bir yoludur. Örneğin, yavaş yüklenen bir sayfanız varsa, kullanıcıları etkileşimde tutan ve derhal çıkma oranlarını azaltan keyifli bir yükleme sayfası oluşturabilirsiniz: Mikro etkileşime başka bir örnek, biri size yazarken animasyonlu konuşma baloncuklarıdır. Mikro etkileşimler ayrım edilmemeli ya da kullanıcıyı internet sitenizde aradıklarından uzaklaştırmamalıdır. Aksine, okuyucunun ilgisini çekmek ve sağlık web sitenizin albenisini arttırmak için varlar. 

7.Uzun Sayfalar

Uzun sayfalar, son dönemde geri dönüş yapan başka bir sağlık web tasarım trendidir. Daha kısa sayfaları veya ek sayfalara ayrılmış sayfaları uzun bir sayfayla değiştirmek, özellikle Açılış sayfası gibi göz önünde olan sayfalar için önemlidir.

Uzun sayfalar, tüm sorularını tek bir yerde yanıtlamanıza olanak tanıyarak, ziyaretçileri sitelerinde çok az bilgi sunan diğer sayfaları bulma zahmetinden kurtarır. Sağlık web sitenizi tasarlarken bir hastanın tek bir tıklama olmadan isteyebileceği hemen hemen her türlü bilgiyi sağladığını görebilirsiniz. Ayrıca, daha uzun (daha kapsamlı) sayfalar Google'da daha üst sıralarda yer alma eğilimindedir, bu nedenle alakalı sayfaları dahil ederek iyi bir SEO artışı elde edersiniz.

8.Kişiselleştirilmiş Sayfalar

2022'de web tasarımında önemli bir trend haline gelecek. Kişiselleştirilmiş web tasarımının çok basit bir örneği, müşterilere satın alma yollarında rehberlik etmek için her sayfaya alakalı bağlantılar eklemektir.

 

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.