Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Doktorlara Özel Web Sitesi Tasarımı

Doktor web siteleri? Yazımız da doktorlara özel web sitesine sahip olmak isteyenler için gerekli bilgilerden bahsetmiştik. Bu blogumuzda ise doktorlara özel web sitesi tasarımının farkından bahsedeceğiz.
Sosyal medya hesapları ve web siteleri, kişi ya da kurumların marka değerini yansıtmaktadır. Web sitesinin tasarımı bu marka değerinin yansıtılmasında en dikkat edilmesi gereken özelliktir. Bir doktorun kendine özel bir web sitesi açması ile uluslararası bir inşaat firmasının web sitesi açması temelde aynı amaca dayanmaktadır: Daha fazla kullanıcıya ulaşmak, dijital ortamda görünür ve üst sıralarda yer almak. Ancak her ili sektöründe hedef kitlesi farklıdır. Bu nedenle web sitelerinin de sektörel anlamda değerlendirilerek tasarım planlaması yapılması gerekir. Doktorlara özel web sitesi tasarımı nasıl yapılır? 
Gelin Dok-tor olarak, sektördeki deneyimimizle bu soruya cevap verelim.

Neden Doktorlara Özel Web Sitesi?

Tanıtım ve reklam çalışmaları hem sosyal medya hem de web siteleri aracılığı ile zaman geçtikçe giderek hızlı yayılıyor. Fakat bazı sektörlerde kişisel tanıtım ve reklam konusunda sınırlar vardır. Bu sektörlerin başında ise sağlık sektörü geliyor. Sınırlamaların amacı ise sağlık sektörünün ticarileşmesi ve reklam çalışmalarının kötü amaçlı kullanımını engellemek.
Ancak tabi ki doğru platformları ve doğru dili kullanarak tüm doktorlar muayenehanelerinin tanıtımını yapabiliyorlar. Bu noktada müşterilere ulaşmak için en iyi yöntemlerden biri doktorlara özel web siteleri. Çünkü her gün, binlerce kişi, internette sağlıkla ilgili aramalar yaparak doktor web sitelerinden bilgilere ulaşıyor. Bu doktor web sitelerinde kaliteli içeriklere ulaşmak ve doktorların deneyimlerini herkesin anlayacağı bir şekilde görebilmek ise kullanıcıların doktorları değerlendirmesine yardımcı oluyor. Bir anlamda kişisel doktor web sitesi; bir doktorun marka değerini ve bilgi birikimini ortaya çıkarıyor diyebilir.

Doktorlara Özel Web Sitelerini Kimler Ziyaret Ediyor?

Sağlık sektörü, hedef kitlesi en geniş sektörlerden biri. Dolayısıyla web sitenizi toplumun her kitlesinden ziyaret edilebilir. Ancak web sitenize gelen ziyaretçilerin davranışlarını bilmek için bazı sayısal verileri incelemekte yarar var.
Araştırmalara göre sağlıkla ilgili aramalar daha çok kadın hastalar yapmaktadır. Araştırmaya katılan hastalar herhangi bir hastalık şüphesi olduğunda ilk olarak internetten bilgi topladıklarını dile getiriyorlar. Katılımcılar ise farklı yaş aralıklarında %43 ile en çok görülen yaş aralığı 24 – 34 taş sıralamasında ikinci grup 35 – 44 oluyor.
Dijital dünyadaki diğer şeyler gibi elbette bu veriler de her sene yenilenmektedir. Ancak bu veriler bize doktorların web sitesinde dikkat etmeleri gerekenler hakkında fikir sahibi yapıyor. Örneğin; kullanıcıların ilk hedef noktası internetten bilgi alması gibi. Bu noktada doktor web sitesindeki içeriklerin büyük oranda önemini anladık.

 

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.