Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
Doktorlar/Uzmanlar İçin Çevrimiçi Görüntülemenin 3 Temel Noktası
Bilgi teknolojisinin hızlı gelişimi ve iletişim devrimi sayesinde insanlar, daha önce erişimi zor olan bilgilere artık kolayca ulaşabilmektedir. İnternet aracılığıyla bilgiye erişim olanağı herkesin, özellikle de hastaların/müşterilerin sağlıklarını daha etkin bir şekilde yönetmelerini sağlamıştır. Bu nedenle hastalar/danışanlar elde edilen bilgiler ışığında karar verme ve sağlıkla ilgili davranışlarını kontrol etme/geliştirme fırsatından yararlanırlar ve bu yöntem yaygınlaştıkça artacaktır. TÜİK Hanehalkı Bilişim Teknolojileri (BT) Kullanım Araştırması 2020 raporuna göre hastaların ve müşterilerin %65,4'ü internet üzerinden tıbbi arama yapıyor. Bu noktada doktorların ve profesyonellerin dikkat etmesi gereken iki husus vardır. Çevrimiçi görünürlük ve çevrimiçi görüntülerdir. Kısa çevrimiçi görünürlük. Bu, hastaların/müşterilerin sağlıkla ilgili arama yaptıkları online mecralarda kolaylıkla karşılaşabilmeleri olarak tanımlanabilir.
Peki bunlarla karşılaştıktan sonra zevkinizi hangi faktörler etkiliyor? Bu sorunun tüm cevapları sizin online imajınızı oluşturuyor. Çevrimiçi imajınızı oluşturmak ve geliştirmek için bazı ipuçlarını birlikte keşfedelim.
 

Online imaj nedir?

 
Çevrimiçi görüntünüz, tıbbi arama yapan hastaların/müşterilerin sizi çevrimiçi platformlarda nasıl gördükleriyle ilgilidir. Uzmanlığınızı, profesyonel deneyiminizi ve deneyiminizi çevrimiçi kanalınıza taşımak, çevrimiçi imajınızı oluştururken gerçek hayatta olduğu kadar önemlidir. Örneğin; geçmişte verdiğiniz bakımdan memnun kalan hastalarınız/danışanlarınız, ağızdan ağza sizi tanıdıklarına tavsiye ederdi. Bugün, çevrimiçi platformlardaki yorumlarınızı, yabancıların yanı sıra tanıdığınız arkadaşlarınızla olumlu deneyimler yaşamış hastalara ve müşterilere tavsiye vermek için kullanıyorsunuz. Bu, hasta/danışan yolculuğunun birbirini tetikleyen ve hiç bitmeyen bir dizi unsurdan oluştuğunu gösterir. Sağlık hizmetleri alanında, hastalar ve müşteriler doktor/profesyonel seçim kararlarını kapsamlı araştırmalara dayandırır, çünkü hizmetleri kullanmadan önce deneme fırsatı yoktur. Bu durumda ilk adım, hızlı ve kolay bir şekilde hastanın/danışanın karşısına çıkmaktır (çevrimiçi görünürlük). İkinci adımda, güven yaratan bir çevrimiçi varlık oluşturmak çok önemlidir. Sağladığınız her olumlu hasta/danışan deneyimi, katlanarak karşılığını veren, geleceğinize yapılan bir yatırımdır. Çevrimiçi bir imaj bir günde oluşturulamaz. Ancak, her gün yaptığınız eylemlerin bir sonucu olarak çevrimiçi bir imaj oluşturursunuz.
Online imaj nasıl oluşturulur?
 

1. Hastalarınızdan/Danışanlarınızdan yorum toplayın

 
Hakkınızdaki yorumlar, sizinle yüz yüze görüşmeden önce hastalar ve müşteriler için olumlu bir imaj yaratmanın güçlü bir yoludur. Bu şekilde hastaların/danışanların beklentilerini olabildiğince gerçekçi hale getirmelerine yardımcı olabiliriz sanırım. Öyleyse tarafsız bir online sağlık platformunda yerinizi alın. Hakkınızda paylaşılan yorumlar, çevrimiçi imajınıza katkıda bulunur. Bu döngüye devam edip etmemek tamamen size kalmış! Olumsuz yorumlar almak, olumlu yorumlar almak kadar doğaldır. Lütfen aldığınız tüm olumsuz yorumları profilinize ekleyin ve bunları hasta/danışan deneyiminizi iyileştirmek için bir kaynak olarak kullanın. Olumsuz yorumları olabildiğince sık yanıtlayın. Diğer hastalar/müşteriler, kendinizle ilgili olumlu ya da olumsuz görüşlere yanıt verdiğinizde size daha çok güveneceklerdir.
 

2. Size en uygun iletişim kanallarını seçin

 
Blog siteleri, sosyal medya ve profesyonel web siteleri dahil olmak üzere hastalar ve müşterilerle iletişim kurmak için birçok çevrimiçi kanal vardır. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlar aracılığıyla hastalar ve müşterilerle iletişim kurun. Gelen kutusu sorularını ve paylaşılan içerikle ilgili yorumları yanıtlayarak başlayabilirsiniz. Sosyal medya aracılığıyla hastalara/müşterilere teşhis koymaktan veya tedavi önermekten kaçınmak için iletişim kurarken dikkatli olun. Erişilebilirliğin çevrimiçi görüntüler üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bir web sitesine sahip olmak her şey değildir. Güncel tutulmalıdır. Bu alanın güncel olduğundan emin olmak için lütfen aldığınız tüm sertifikaları makaleye ekleyin. sen bir uzmansın Uzmanlığınızla ilgili konularda makaleler yazın ve uzmanlığınızın çevrimiçi imajınızda büyük bir fark yaratabileceğini gösterin. Kimse beş yıl öncesine ait bilgileri görmek istemiyor. Bu nedenle, hastanıza/danışanınıza son zamanlarda ne yaptığınızı göstermek yalnızca güven uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda uzmanlığınızdaki yetkinliğinizi göstererek onlara olumlu bir çevrimiçi imaj vermek anlamına gelir. Ancak yoğun bir iş programınız varsa ve fazla zamanınız yoksa profesyonel web siteleri işinizi kolaylaştırabilir. Dok-tor.com, uzmanlık alanınıza özel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Dok-tor.com, doktorların ve profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Web sitesi, profilinize eklediğiniz bilgilerle otomatik olarak güncellenecektir. Kendinizi ekstra özel iş yüklerinden kurtarın.
 

3. Hastalarınızla/Danışanlarınızla faydalı içerik paylaşın

 
Sizin için en uygun iletişim kanallarını seçtikten sonra, faydalı içerikleri paylaşmak için bu kanalları kullanın. Bu şekilde, sağladığınız tıbbi hizmetlerle ilgilenen tüm hastalar/müşteriler için bir otorite ve bilgi kaynağı olarak tanınırsınız. Profesyonel ve kişisel hesap ayrımı yaparak sosyal medya platformlarını kullanın. Sizi araştıran hastalar/müşteriler hayatınızla ilgileniyorlar ancak karar verme sürecinde uzmanlığınız hakkında paylaştığınız şeyleri dikkate alacaklar. Paylaşım, çevrimiçi imajınızın güven inşa eden unsurudur ve bu karar verme sürecinde büyük etkisi vardır. İçerik paylaşırken hastaların ve müşterilerin kolayca anlayabileceği sade bir dil kullanmak çok önemlidir. Kullandığınız tıbbi terimleri açıklamaktan çekinmeyin. Lütfen paylaşım yaparken kurallara uyduğunuzdan emin olunuz. Yararlı makalelerin düzenli ve sürekli olarak yayınlanması, hastalar ve müşteriler tarafından güven oluşturucu bir bileşen olarak görülür. Size güvenle gelen hasta/danışanlarınız tedaviye daha hızlı yanıt verecektir. Aldıkları sağlık hizmetinden memnun olan hasta ve müşteriler, deneyimlerini çevrimiçi sağlık platformunda paylaşarak çevrimiçi imajlarının gelişmesine yardımcı olurlar. Çevrimiçi bir imaj oluşturmak ve geliştirmek, sabır gerektiren uzun vadeli bir süreçtir. Başarılı bir çevrimiçi varlık, hastaları ve müşterileri içeren tüm süreçlerin bütünsel bir görünümünü gerektirir. Sahip olduğunuz her olumlu deneyim, çevrimiçi imajınızı biriktirir ve geliştirir. Yaptığınız olumlu değişikliklerin sonuçlarını göremeyebilirsiniz. Ancak zamanla ortaya çıkacağından hiç şüphem yok.
Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.