Blog Detay

Ana Sayfa Blog Detay
5 Özellik Online Randevu Almadan Önce En Çok Aranan Hastalar/Müşteriler

İnternetin günlük hayatta kullanımı arttıkça internette bilgi, hizmet veya ürün arayanların sayısı katlanarak artmıştır. İnternetin hızlı değişim ve gelişimi sağlık sektöründe de kendini göstermekte, hasta algı, tutum ve davranışlarında değişimlere neden olmaktadır. Hastaların/danışanların sağlık arama biçimleri değişti ve online bir kanala dönüştü. Sağlık araması yaparken interneti tercih eden kullanıcılara bakıldığında ise %32,72 ile 25-34 yaş grubunun ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Bu yaş grubundaki kişilerin sadece kendileri için değil, hasta/danışan yakınları olarak da sağlık araştırması yaptıkları göz önüne alındığında, online sağlık araştırmaları sonucunda alınan kararların oldukça geniş bir kitleye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu, hastaların/müşterilerin tıbbi arama yaparken bir doktor/uzman seçmek için ihtiyaç duydukları tüm bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Bu noktada doktorların/profesyonellerin interneti verimli kullanmaları ve bu araçları etkin bir şekilde yönetebilecek araçlara sahip olmaları çok önemlidir. Online randevu almadan önce hastaların ve müşterilerimizin en çok dikkat ettiği konuları dönüşümlü olarak sıraladık.

1. Muayenehane/klinik adresi


İnternette sağlık araması yapan çoğu hasta/müşteri, hastalık, uzmanlık, şehir ve bölge gibi karmaşık anahtar kelimeler arar. Bu da uygulama adreslerinin önemini artırmaktadır. Hastalar ve müşteriler için yaşadıkları veya çalıştıkları yerden makul bir uzaklıkta bir kliniğin olması karar verme sürecinde çok önemlidir ve kullanım kolaylığı da çok önemlidir. Bunu yapmak için Google Haritalar ile entegre Google Benim İşletmem hizmetini kullanın. Klinik/klinik adresinizi profilinizde daima güncel tutun. Klinik adresinizi Google Haritalar ve Yandex Haritalar gibi uygulamalara kaydetmeniz, hasta/hasta hareketliliğini kolaylaştırabilir ve olumlu bir deneyim sağlayabilir. Unutmayın, hasta/danışan deneyiminiz üzerinde bıraktığınız olumlu etki, çevrimiçi imajınıza yaptığınız katkıyla artar.


2. Profil fotoğrafı


Profil resminiz, hastalarınızın/müşterilerinizin İnternette sağlık araması yaparken göreceği tek görsel öğedir ve çevrimiçi imajınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Örneğin, Dok-tor.com’ un verilerine göre, hastalar/müşteriler fotoğraflı profilleri fotoğrafsız profillere göre %37 daha sık ziyaret ediyor. Ayrıca profil resminin yüz ifadesi ve resmin doğallığı da hasta/danışan kararlarını etkiler. Profiliniz için iyi bir profil fotoğrafı, doğal bir pozda, uygun bir arka planda (tercihen nötr bir renkte) ve resmi kıyafetlerle çekilmiş bir fotoğraftır.


3. Hasta/Danışan yorumları

Yorumlar, özellikle tanımadıkları doktorlara/uzmanlara giden hastalar/müşteriler için karar verme sürecindeki en etkili unsurdur. Daha önce sağlık hizmeti vermiş bir hasta veya danışanın deneyimi, yeni bir hasta/danışanın potansiyel deneyim beklentilerinin şekillenmesinde paha biçilmez bir değer taşır. , daha güvenilir ve kalıcı. Olumlu ya da olumsuz yorumlara yanıt vermek, hasta ve danışanların ilgili/hassas profillerinin geliştirilmesinde de çok önemlidir. Olumlu yorumlar aldığınızda teşekkür ederek ve neden olumsuz yorumlar aldığınızı anlayarak ve açıklayarak çevrimiçi imajınıza katkıda bulunun.
İncelemeden sonra hastalar ve müşteriler. %82'si çevrimiçi görüşlerin doktor veya uzman seçmelerine doğrudan yardımcı olduğunu söylüyor. %50'si, kendileri hakkında en az 10 görüşe sahip olmaları durumunda bir doktoru/uzmanı düşünürdü. %80'i, dört yıldız veya ortalama görüşe sahip bir doktoru veya uzmanı "orta" olarak değerlendirdiklerini söylüyor. Tıbbi/profesyonel görüşlerin %10'u veya daha fazlası yıldız işareti içeriyorsa %85'i. Bu doktordan/uzmandan randevu almakta tereddüt edeceğini belirtiyor. Hekim/mesleki görüşlerin %75'inin bir yılı aşkın bir süre sonra geçerliliğini/güvenilirliğini yitirdiği kabul edilmektedir.


4. Anlaşmalı olduğu sigortalar


Hastalar/müşteriler için bir diğer önemli soru da, sağlık sigortalarının düşündükleri uzman/doktor veya klinik ile uyumlu olup olmadığıdır. Abone olunan sağlık sigortalarının online mecralarda görünürlüğünün yüksek olması hastaların/müşterilerin hızlı bir şekilde bilgi toplamasını kolaylaştırmakta, zaman kaybından kaçınmakta ve deneyimlerini iyileştirmektedir.


5.Hakkımda bölümü


Bir diğer önemli nokta ise hasta/danışan doktor/uzman seçerken, hastalığına en uygun uzmanlık alanında kendini geliştirmiş ve deneyim sahibi bir doktor/uzman aramalıdır. Profiliniz, kendiniz ve profesyonel yetenekleriniz hakkında bazı kısa bilgiler sağlamalıdır. Örneğin; mezun olunan okul, uzmanlık alanı, konuşulan diller, yazılan makaleler gibi bilgiler doktor/uzman seçiminde hasta/danışanın kararlarını etkiler. Bu noktada profilin eksiksiz doldurulması ve bilgilerin hasta/danışan için kolay erişilebilir hale getirilmesi ilk adımdan itibaren olumlu bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.


6.Online Danışmanlık Özelliği


Son olarak, teknolojinin gelişmesi ve değişen yaşam standartlarıyla birlikte, çevrimiçi danışmanlık danışanlar için giderek daha zorlu bir durum haline geldi. Özel bilgi ve uzmanlık gerektiren hastalar ve müşteriler için başka bir iletişim kanalı açabilir. Web sitemizde Dok-tor.com’ un tüm doktor ve uzmanlara sunduğu online konsültasyon hizmeti hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu 5'i mükemmel bir şekilde yaparak tüm hasta/danışan ihtiyaçlarını karşılar, ilk andan itibaren güvene dayalı ilişkiler kurar ve kapsamlı bir hasta/danışan deneyimi sunar. Çevrimiçi görünürlük sayesinde doktorlara ve uzmanlara kolayca ulaşılabilir. Hastalar/müşteriler en yararlı buldukları kişiyi seçerler ve deneyimlerini çeşitli platformlar aracılığıyla benzer düşünen hastalar/müşterilerle paylaşırlar.

Hemen şimdi hizmetlerimiz hakkında iletişime geçebilirsiniz.